> > synchronized championships past results 2002   [Printer Friendly]


Share this page:

2002 ISI Synchronized Skating Championships - Results
PURPLE RINK
Synchronized Skating
SR YOUTH A 1st High Steppers St. Croix Valley
2nd Silver Blade Brigade Kennedy Recreation Complex
3rd HF Sr. Youth Icettes Homewood-Flossmoor Ice Arena
4th Circle City Flames Forum at Fishers
5th Team Expression Roseville Ice Arena
SR YOUTH B 1st Capital Classics Washington Park Ice Arena
2nd Team Elite Fox Valley Ice Arena
3rd Ice Crystals Crystal Ice House
4th Silver Picks Plymouth Ice Arena
SR YOUTH C 1st Synchro Panache Minneapolis-Augsburg Ice Arena
2nd Junior Blades Glenview Ice Arena
3rd Dazzlers Downers Grove
4th Synchro St. Louis-Ice Gems Rec-Plex
5th Polar Edge Parade Ice Gardens
TEEN A 1st Circle City Flames Forum at Fishers
2nd Gold Blade Brigade Kennedy Recreation Complex
3rd North Stars Elite North County Recreation Complex
4th Starz Swonder Ice Arena
5th The Fine Line Cottage Grove Ice Arena
6th Gold Star Blades Zion Ice Arena
7th Team Braemar Braemar Ice Arena
TEEN C 1st Sailorettes Minnetonka Ice Arena
scratch HF Teen Icettes Homewood-Flossmoor Ice Arena
1st Polar Edge Parade Ice Gardens
3rd Darien Dynamites Darien Sportsplex
4th Synchro St. Louis Webster Groves Ice Arena
5th Crystal Edges The Edge
6th Capital Classics Washington Park Ice Arena
TEEN B 1st High Steppers St. Croix Valley
2nd Synchro St. Louis-Diamonds Rec-Plex
3rd Synchro Panache Minneapolis-Augsburg Ice Arena
4th Team Braemar Braemar Ice Arena
5th Ice Kicks Bielenberg Ice Arena
6th Windjammers Minnetonka Ice Arena
7th Dazzlers Downers Grove
PURPLE RINK
Synchronized Skating
FINAL ROUND SELECT
SR YOUTH 1st Synchro St. Louis - Ice Gems Rec-Plex
2nd Circle City Flames Forum @ Fishers
3rd Silver Picks Plymouth Ice Arena
4th Polar Edge Parade Ice Garden
5th Team Expression Roseville Ice Arena
FINAL ROUND SELECT
TEEN 1st Team Braemar Braemar Ice Arena
2nd Team Braemar Braemar Ice Arena
3rd Synchro St. Louis Webster Groves Ice Arena
4th Capital Classics Washington Park Ice Arena
5th Dazzlers Downer's Grove Ice Arena
6th Starz Swonder
6th Crystal Edges The Edge
6th Ice Kicks Bielenberg
6th Fine Line Cottage Grove Ice Arena
6th Glod Star Blades Zion Ice Arena
6th Windjammers Minnetonka
FINAL ROUND PREMIER
SR YOUTH 1st High Steppers St. Croix Valley
2nd Synchro Panache Minneapolis-Augburg
3rd Capital Classics Washington Park Ice Arena
4th Ice Crystals Crystal Ice House
5th Dazzlers Downer's Grove
6th HF Sr Youth Icettes Homewood-Flossmoor Ice Arena
6th Junior Blades Glenview Ice Arena
6th Team Elite Fox Valley
6th Silver Blade Brigade Kennedy Recreation Complex
TEEN 1st Highsteppers St. Croix Valley
1st Synchro Panache Minneaplis-Augsburg Ice Arena
3rd Synchro St. Louis-Diamonds Rec-Plex
4th Gold Blade Brigade Kennedy Recreation Complex
5th Darien Dynamites Darien Sportsplex
6th Circle City Flames Forum @ Fishers
6th Sailorettes Minnetonka
6th North Stars Elite North County Recreation
6th Polar Edge Parade Ice Gardens
BLUE RINK
Synchronized Skating
JR YOUTH 1st Dazzlers Downers Grove
2nd Fire On Ice Southwest Ice Arena
3rd Mini Blades Glenview Ice Arena
4th Shooting Stars Aerodrome-Willowbrook
YOUTH A 1st Crystal Edges The Edge
2nd Ice Crystals Crystal Ice House
3rd Synchro St. Louis Jade Blades Rec-Plex
4th St. Louis North Stars North County Rec Complex
5th Polar Edge Parade Ice Gardens
6th Team Braemar Braemar Ice Arena
YOUTH C 1st Chicago Jazz-Shooting Stars Rolling Meadows
2nd Mini Mates Minnetonka Ice Arena
3rd Fire On Ice Southwest Ice Arena
4th Team Braemar Braemar Ice Arena
5th Precicettes Center Ice of DuPage
6th Darien Dynamites Darien Sportsplex
YOUTH B 1st Sunchro St. Louis-Blades Webster Groves Ice Arena
2nd Synchro Panache Minneapolis-Augsburg Ice Arena
3rd Starlettes Aerodrome-Willowbrook
4th Dazzlers Downers Grove
5th Escapades Zion Ice Arena
6th Ice Kicks Bielenberg Ice Arena
ADULT A 1st Synchro St. Louis-Sapphires Rec-Plex
2nd The Rose Collection Roseville Ice Arena
ADULT B 1st Texas Chilly Peppers Dr. Pepper Stars Center-Plano
2nd Synchro Panache Minneapolis-Augsburg Ice Arena
Synchronized Formation
TEEN 1st Sterling Blade Brigade Kennedy Recreation Complex
JR YOUTH 1st Dazzlers Downers Grove
2nd The Crystal Edges The Edge
3rd Zantastics Zion Ice Arena
YOUTH 1st Dazzlers Downers Grove
2nd Capital Classics Washington Park Ice Arena
3rd Rockers Webster Groves Ice Arena
4th HF Formation Icettes Homewood-Flossmoor
SR YOUTH 1st Starz Swonder Ice Arena
2nd The Extreme Rink Side Sports
3rd Texas Sparklers Galleria Ice Skating Center
BLUE RINK
FINAL ROUND SELECT
YOUTH 1st Precicettes Center Ice of DuPage
2nd Team Braemar Braemar Ice Arena
3rd Dazzlers Downers Grove Ice Arena
4th Ice Kicks Bielenberg Ice Arena
5th Escapades Zion Ice Arena
6th St. Louis North Stars North County Ice Arena
6th Polar Edge Parade Ice Garden
6th Darien Dynamies Darien Sportsplex
6th Team Braemar Braemar Ice Arena
FINAL ROUND PREMIER
JR YOUTH 1st Fire On Ice Southwest Ice Arena
2nd Dazzlers Downers Grove Ice Arena
3rd Mini Blades Glenview Ice Arena
4th Shooting Stars Aerodrome-Willowbrook
ADULT 1st Texas Chilly Peppers Dr Pepper StarCenter
2nd Synchro Panache Minneapolis-Augsburg
3rd Synchro St. Louis-Sapphires Rec-Plex
4th The Rose Collection Roseville Ice Arena
FINAL ROUND PREMIER
YOUTH 1st Mini Mates Minnetonka Ice Arena
2nd Synchro Panache Minneapolis-Augsburg
3rd Chicago Jazz Shooting Stars Rolling Meadows
4th Synchro St. Louis Blades Webster Groves Ice Arena
5th Fire On Ice Southwest Ice Arena
6th Crystal Edges The Edge
6th Ice Crystals Crystal Ice House
6th Starlettes Aerodrome-Willowbrook
6th Synchro St. Louis Jade Blades Rec-Plex
GREEN RINK
Synchronized Skating Compulsories
JR YOUTH 1st Shooting Stars Aerodrome-Willowbrook
TEEN 1st Team Braemar Braemar Ice Arena
2nd Synchro Panache Minneapolis-Augsburg Ice Arena
3rd Synchro St. Louis-Diamonds Rec-Plex
4th Dazzlers Downers Grove
5th Polar Edge Parade Ice Arena
6th The Fine Line Cottage Grove Ice Arena
YOUTH 1st Synchro St. Louis-Blades Webster Groves Ice Arena
2nd Synchro Panache Minneapolis-Augsburg Ice Arena
3rd Dazzlers Downers Grove
4th Starlettes Aerodrome-Willowbrook
ADULT A 1st Synchro St. Louis-Sapphires Rec-Plex
2nd The Rose Collection Roseville Ice Arena
ADULT B 1st Synchro Panache Minneapolis-Augsburg Ice Arena
SR YOUTH 1st Synchro Panache Minneapolis-Augsburg Ice Arena
2nd Synchro St. Louis-Ice Gems Rec-Plex
3rd Dazzlers Downers Grove
Synchronized Formation Compulsories
SR YOUTH 1st Starz Swonder Ice Arena